1978 yılı Nevşehir Avanos doğumlu olan Selim AÇIK, İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamlandıktan sonra, İstanbul Doğuş Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde eğitimini tamamlamak için İstanbul’a taşınmıştır. Yedi  yıl İstanbul’da ikamet eden Selim Açık halihazır da Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürmeye devam ettiği aile şirketi olan Açıklar Un Sanayi www.aciklarun.com Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü olarak iş hayatına başlamıştır. Aktif olarak sürdürdüğü un sanayi sektörü ile birlikte Türkiye genelini karış karış dolaşmış her kültürden insanlarla tanışma fırsatı yakalamıştır. 
2002 yılında Kayseri’ye dönen Sayın AÇIK, aynı tarihte endüstriyel ekmek sektörüne Kayseri Büyük Şehir Belediyesi Halk ekmek fabrikasının özelleşmesinden dolayı ihale ile işletimini almış başarı ile 10 yıl bir fiil işletmeciliğini yapmıştır. 2007 yılında Türkiye’de ilklerden olan el değmeden ekmek üretim yapan Undane www.undane.com.tr Ekmek Sanayini Kayseri iline kazandırmış olup, hali hazırda da kuruculuğunu üstlenmiş olduğu bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir.Un ve ekmek sektöründe göstermiş olduğu üstün başarılar ile tanınan Selim AÇIK bu alandaki başarılarının yanı sıra 2006 yılında inşaat sektöründe Toyapı inşaat 2010 yılında 2S inşaat adı altında iki şirket kurulumu ile inşaat sektöründe ses getire bilen projelere imza atmış at mayada devam etmektedir.
2011 yılında inşaat sektörüne paralel olarak hayata geçirmiş olduğu projelerden nezih iki adet çok amaçlı konferans, düğün, davet vb işlerin yürütülmesi için 1650 m2 çok elit mekan hayata geçirmiştir. Aktif olarak devam ettirmektedir.
2016 yılında tarım ve hayvancılığın gelişimi için birinci etapta tasarlanan 10 000 m2 kapalı alanlı 50 000 m2 açık alana sahip doğum yeri olan Nevşehir iline bağlı Avanos ilçesinde Undane şirketi çatısı altına Undane  süt üretim çiftliğini kurmuş, günümüz teknolojisi kullanılarak tasarlanan çiftlik örnek proje olarak bölgesinde kabul görmüştür. Sürekli yerli ve ulusal yatırımcıların örnek aldığı işletmeyi hayata geçirmiştir.

2019 yılında İstanbul Kadıköy’de Rotasel Metal Dış Ticaret Pazarlama  AŞ şirketini faaliyete geçirmiş bu şirket bünyesine yurt dışından ülkemize ilk kez silah güvenliğinin sağlanmasında kullanılan ürünleri tek çatı altına toplayarak hem dijital hemde bayiler aracılığı ile satışını başarılı bir şekilde sağlamıştır.Silah Güvenliği ürünleri dijital satış sitelerinde çok kısa sürede ülkemiz genelinde büyük rağbet görmüş,hızlı markalaşma adına çok başarılı grafik çizmeye devam etmektedir. www.silahguvenligi.com

2020 yılı Temmuz ayında Kayseri Himmetdede mahallesinde bulunan Toprak Mahsulleri Ofisine ait 60 000 m2 açık alan 21 000 ton kapasiteli siloların uzun süreli işletimi alarak Himmetdede Tarım Ürünleri Lisanslı depoculuk A.Ş  adı altında bölgesinde ilk lisanslı depoculuğu Türk çiftçisinin hizmetine kazandırmıştır. www.himmetdedelidas.com 

2022 yılında Rotasel şirketi çatısı altında Türkiye’nin en büyük ekmek ve unlu mamulleri sektörüne hizmet veren toptan parkende ve  www.firincimarket.com adresinde e-ticaret satış sitesini kurarak sektördeki en büyük eksiklik olan tek çatıda sektörün ihtiyaçlarını alabileceği sistemi oluşturmuştur. 

Sayın AÇIK; Üç şirketin yönetim kurulu başkanlığını dört şirketin de yönetim kurulu üyeliğini sürdürmektedir. Aktif iş hayatının yanı sıra faal olarak spor, dayanışma, yardım, sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler almış layıkıyla yerine getirmiştir. Orta derecede İngilizce konuşabilmekte. Gıda, müteahhitlik, İngilizce dil, bilgisayar, gayrimenkul ve oto satış pazarlama yetkilisi belgelendirme kurslarında başarılı derecelerle belgeler almaya hak kazanmıştır.Selim Açık koyu Beşiktaşlı olmasıyla da tanınır. ATV motor tutkusu olan, tarzında klasik müzik sever birisidir.

2000 Yılında 1 yıl Kızılay Gönüllü Destek Bireyliği.
2001 Yılında 1 yıl Kimse Yok mu Yardım Kuruluşu il temsilciliği.
2003 Yılında 2 yıl Sağlık Spor As Başkanlığı Görevi.
2004 Yılında 1 yıl Kayseri Spor Yönetim Kurulu Üyeliği.
2005 Yılında 1 yıl Okçuluk Federasyonu Kayseri İl Delegeliği.
2005 Yılında 3 yıl Erciyes Spor Yönetim Kurulunda Genel Sekreterlik.
2006 Yılında 2 yıl Kayseri BJK İl Yönetim Kurulu Üyeliği.
2007 Yılında 3 yıl Erciyes Spor Yönetim Kurulunda Futbol Şubesi Sorumlusu.
2011 Yılında 4 yıl Kayseri Sanayi Odası Meslek Komitesi Üyeliği.
2012 Yılında HALEN Türkiye Endüstriyel Fırıncılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği.
2013 Yılında 3 yıl Türkiye Endüstriyel Fırıncılar Birliği Disiplin Kurulu Üyeliği.
2013 Yılında HALEN Türkiye Ekmek Üreticileri Fed. Genel Baş. Yardımcılığı.
2014 Yılında 1 yıl Yeni Dünya Vakfı Genel Sekreterliği.
2014 Yılında 3 yıl Kayseri Ticaret Odası Meclis Üyeliği.
2015 Yılında 3 yıl Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Kayseri İl Temsilciliği.